hydrolat w szklanej butelce

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem użytkowane, bo mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, barwników oraz złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz odpowiednio ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub ewentualnie roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub ewentualnie dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się głównie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi skórę po depilacji czy też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dołączyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie delikatne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dobrać wedle ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednak i o przyrodę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.